Video wall nedir?

Video wall nedir?

Mayıs 16, 2020 0 Yazar: admin

Önceki yazılarımızda digital signage için gerekli olan bileşen olan dijital ekranlardan bahsetmiştik.Eğer ki digital signage ne demek? sorusu tam olarak kafanızda oturmadıysa bu yazımıza göz atabilirsiniz. Dijital ekranlar bir çok formatta karşımıza çıkıyor bunlar arasında: dijital kürsü, led ekran, menu board, totem gibi farklı formatlar mevcuttur. Bu yazımızda digital signage teknolojisinin kullanılabileceği dijital ekran tiplerinden video wall ekranları inceleyeceğiz. 

Dijital Ekran çeşitleri nelerdir?

Nasıl bir ekrana ihtiyacınız var? Uzaktan bakınca net görüntü almak sizin için önemli mi yoksa göz alanındayken okunabilir olması yeterli mi? Ya da insanları etkileşime sokacak interaktif bir çalışma mı yapmak istiyorsunuz? Tipik olarak digital signage yapılan ekran formasyonları 3 çeşide ayrılır.

LCD ekran: Daha eski bir teknoloji ancak becerikli ve bütçe dostu.

LED ekran: Yeni bir teknoloji en net ve canlı görüntü fakat pahalı

Dokunmatik Ekran: Kiosk ve yer-yön bulma çalışmaları için iç mekanlarda kullanılan dokunma ile bildirim sunan ekranlar.

Led ekran uygulamaları:

Her ekran amacına uygun kurgulanmıştır. LCD ekranlar LED ekran panellere kıyasla daha eski bir teknolojiye sahip olsa da çoğu kapalı mekanda kolayca iş görür ve göz hizasında kolay okunur. LED ekranlar daha temiz canlı ve net görüntü sunar ve uzak noktalardan da kolayca fark edilir.Yani ihtiyacınızı anlamanız bu aşamada önemlidir. İnsanlarla kuracağınız iletişime göre ekranlarınızı seçebilirsiniz.

Video wall nedir?

video wall

Büyük bir ekran oluşturmak için bir araya getirilen bir grup ekran veya görüntüdür. Birden fazla ekran görüntüyü oluştursa bile, içerik her bir monitörde ayrı ayrı veya büyük ekranlar halinde, içeriği ayrı ekranlara bölerek kullanılabilir.

Nerelerde kullanılır?

Perakende, şirket ofisleri, resepsiyonlar, restoranlar, etkinlikler veya daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanım senaryoları için kullanılabilir. Temel olarak, tek bir ekran uygulayabileceğiniz her yerde, odanız varsa, çok ekranlı bir video wall ekranı olarak da kullanılabilir.

video wall

Neden Video wall?

Kullanıcı daha büyük bir ekran oluşturmak istediğinde çoklu olarak LED veya LCD ekranları dijital ekranlarda kullanılır. Bu, daha fazla dikkat çekmek, daha büyük bir kitlenin ekranla etkileşime girmesine izin vermek veya metin, sunum, diyagram gibi içeriklerin digital ekranlar içinde daha fazla alana sahip olması için kullanılabilir.

Video wall ölçüleri nasıl olmalı?

Doğru donanımla, video wall ekranlar müşterilerinizin hayal edebileceği neredeyse her boyutta ve yapılandırmada inşa edilebilir.

video wall

Çoğu zaman, bu sistemler LCD veya LED ekranların bir araya getirilmesiyle oluşur, ancak dünya çapında giderek artan sayıda yaratıcı şekilli ekranlar ortaya çıkmaktadır.

Video wall fiyatları

Video wall sistemi kurmaya karar verdiğinizde bir maliyette beraberinde gelir.Yukarıda bahsettiğimiz ekran teknolojilerine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir.

Ancak maliyetli olacağını söyleyebileceğimiz bu teknolojiyi satın almak yerine video wall kiralama seçeneğinide düşünebilirsiniz.Piyasada video wall çözümleri sunan irili ufaklı firma mevcut. Askı aparatlarından farklı monitör tiplerini destekleyip desteklemediklerine dikkat etmelisiniz

Gerekli bileşen: Digital signage yazılımı 

Ekranların ötesinde, her proje, görüntüleri ve videoyu doğru bir şekilde görüntülemek için içeriği uygun zamanda uygun ekranlara yönlendiren bir digital signage yazılımına ihtiyaç duyacaktır. Digital signage yazılımları, hepsi farklı özellik setlerine sahip birçok farklı fiyat opsiyonlarında mevcuttur.Dijital ekranlarınızı; LED, LCD, dijital kürsü, monitör, menu board farketmeksizin kolayca yönetebilmek için Admuuv ile tanışın.

Dijital Ekranları farklı metodlarla kontrol etmek mümkün gözüksede, tercihte bulunmak bütçeye ve ne kadar sıklıkta ne oynatılacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.Son kullanıcının tercih opsiyonlarının olması kurulum masrafı ve ek maliyetlerle karşılaşmaması önemlidir.Kararsız mı kaldınız? Ekranlarınızı bütçe dostu uygun fiyatlara yönetmek istiyorsanız hemen bir demo talebinde bulunun.