Salgın günlerinde digital signage kullanımı

Salgın günlerinde digital signage kullanımı

Mart 23, 2020 0 Yazar: admin

Reklamlar, tanıtım ve editoryal içerikler, duyurular.. Digital signage teknolojileri genel olarak bu alanlar da kullanılsa da içinde bulunduğumuz virüs salgını koşullarında kamuyu bilgilendirme özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Covid-19 salgını hemen her sektörü etkilerken insanları da paniğe sevk ettiğini söylememiz yanlış olmaz. Seyahat ve toplu alanlar da bir araya gelmekte kısıtlarının olması insanları daha da izole bir duruma soktuğunu gözlemlemek mümkün. 

Virus nedeniyle yaşanan bütçe kesintileri ve piyasalarda ki kırılgan ortam digital signage çözüm üreticilerini etkileyecek olsa da bu teknolojinin böyle zor günlerde insanları bilgilendirici ve güncel bilgilendirmelere bağlı kalmasını sağlayıcı bir araç olarak kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Digital signage salgın günlerinde kullanımına örnek vermek gerekirse:

Çevrimiçi kalmak

Ulaşım kısıtlamaları ve karantinanın olduğu günümüz koşullarında çevrimiçi ortak çalışma araçları bir hayli önem kazanmıştır. Bu araçlar kadar iş süreçlerinin takibini uzaktan bir şekilde yapabiliyor olmak şirketler için kritiktir.Bazı çevrimiçi video konferans araçları şirketler için ekranlarını digital signage teknolojisinin gücünü kullanan ekranlara çevirmesine olanak sağlamıştır.Böylelikle her ekran bir konferans salonu veya toplantı odasına kolaylıkla dönüşebilirken işlerin de uzaktanda olsa aksamadan devam etmesi sağlanmıştır.

Halkı bilgilendirme faktörü

Toplum sağlığını bütünden ilgilendiren bir konu olduğundan dolayı resmi kurumlardan düzenli ve sürekli olarak bilgi akışı sağlanmaktadır. Bu bilgiyi TV, sosyal medya vb araçlarla insanlara iletmek mümkün olduğu gibi digital signage ekranlarından da bunları halka aktarmak mümkün.

Toplum sağlığı güvenliğini koruma altına almak adına, ilgili makamlar dijital ekranları kullanarak insanlara salgınan koruma yöntemlerini aktarabilir ve en son gelişmeleri anında ekranlardan yayına alarak bilgi kirliliğinin önüne geçebilir.Böyle anlarda bilgilendirmeleri olabildiğince çabuk yapabilmek ve insanların bundan hemen haberdar olmasını sağlayabilmek önemli bir faktördür.

Açık ve devam etme zorunluluğu olan iş yerlerinde ise ekranlar aracılığıyla çalışanlara ve orada bulunacak olan diğer insanlara düzenli olarak el yıkamaları ve el dezenfektanlarını kullanmaları konusunda uyarılar yapılabilir.Doğru el yıkama hususunda ki otoritelerin önerdiği ipuçları verilerek insanlar daha bilinçlendirilebilir.

Çoğu işyeri ve bankaların çalışma saatlerinde düzenlemelere gittiklerini görüyoruz. Bu bilgilendirmelere ekranlardan düzenli olarak yapılmalı ki insanlar gereksiz kalabalıklar oluşturmasın.Bu gibi alanlarda kaosu önlemek ve toplum sağlığını ilgilendiren konular doğru bilgilendirmeler yapabilmek adına digital signage teknolojileri kullanılabilir.

Dışarı çıkmanın kısıtlı ve karantina şartlarının uygulandığı bu günlerde toplum olarak resmi makamların bilgilendirmelerini takip etmeli ve etrafımızdakilerle paylaşmalıyız.İşlerin devam etmesini mecbur kılacak durumlarda ise Admuuv digital signage, salgın günlerinde hayatı kolaylaştırmaya yardımcı olur.