Hastanede Digital Signage

Hastanede Digital Signage

Nisan 15, 2020 0 Yazar: admin

Hastaneler çok alanlı bölümlerden oluşan komplike yapılardır.  Muayene alanları, doktor katları, ameliyathaneler, 7/24 açık acil servis vb alanları organize bir şekilde tutmak önemlidir. Hastanede digital signage yapmakta bu organizasyonu oluşturan elementlerden bir tanesidir. Günümüzde yaşanan Covid-19 salgını hastanelerde organizasyonun ve bilgilendirme çalışmalarının en üst seviyede olması gerektiğine dair önemli emarelere işaret etmektedir.

Hastanenin Koridorlarından, yataklı hasta alanlarına kadar her alanda verimlilik gözetmek esastır. Digital signage teknolojisinin sağladığı avantajlardan faydalanarak hastanenin tüm birimlerinde verimlilik artışı sağlamak mümkün. Doğru ekran konumlandırması ve doğru içerik stratejisiyle hastanenin tüm potansiyelini kullanması sağlanırken, hastalara da girişten ulaşmak istediği alana kadar bu imkanlar sunulur.

Bu yazımızda hastanede digital signage nerelerde kullanılmalıdır onu inceleyeceğiz.

Giriş Kapısı

Hastalar, ziyaretçiler ve hatta personel hastanenizin ön girişine ayak basar basmaz, hastanelerin değerlerini tanıtan digital signage ile karşılanmaları gerekir. Hastalar, iyileşme ve bakım yerine girdikleri konusunda güven duymalıdırlar. Bu, onların iyiliğine yönelik niyetlerinizi vurgulamak ve hastanenizin onlara tedavi etmeye ve sağlıklarını iyileştirmeye kararlı olduğunu belirtebileceğiniz bir alandır.

hastanede digital signage giriş kapısı

Konuklara ve hastalara kendilerinin veya sevdiklerinin ilgilenileceği fikrini vermek için görevlerini yerine getiren ve hastaları kontrol eden doktor ve hemşirelerin videoları gösterilmelidir.

Lobi alanı

Hastalar ve ziyaretçiler lobinize girdikten sonra, nereye gideceklerini bilmeleri gerekir. Digital signage ekranlar burada devreye giriyor. Lobiden varış noktalarına nasıl gidileceği hakkında ayrıntılı talimatlar içeren dijital haritalarla, hastalar sağlık tesisinizdeki koridorlar ve kapılar labirentinde kaybolmayacaklar.

hastanede digital signage lobi

Sonuç olarak, koridorlarınız daha az sıkışık olacak, hastalar doktorlarının randevularını daha tutarlı hale getirecekler ve kaybolma olmadan daha mutlu bir genel deneyime sahip olacaklar. 

Ayrıca tanıtım içeriğini lobinizin digital signage ekranlarına da aktarmalısınız; yeni eklenen hizmetleri, kampüs dışı hizmetleri ve üçüncü taraf pazarlamayı düşünün. Ziyaretçiler, kafe, kafeteryalar ve hediyelik eşya dükkanları gibi son dakika çiçeklerini alabilecekleri yerlere bildirilmelidir. Tanıtımlar ve üçüncü taraf reklamları, tesisinizi başka şekillerde iyi kullanabileceğiniz geliri artırmaya yardımcı olur.

Koridorlar

Binanızın koridorları boyunca digital signage ekranlarını göz hizasının üzerine yerleştirmek yol bulma, bilgi görüntüleme, hastaları ve personeli gerçek zamanlı olarak etkinlikler veya olaylar hakkında bilgilendirmek için idealdir.

hastanede digital signage koridorlar

Bir doğal afet, veya bina genelindeki diğer acil durumlarda, tesisteki herkes için zamanında ve organize bir eylem kritiktir. Ne yapacağınız ve nereye gideceğinizle ilgili talimatlar, bir an önce digital signage ekranlar üzerinden yayına alınmaya hazır olmalıdır.

Bekleme alanları

Doktor tarafından görülmek için belirsiz bir süre beklemek, kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman işkence gibi gelir. Hastaları, ne kadar bekleyeceklerini bilmelerini sağlayan net bir şekilde görüntülenen tahmini bekleme süreleriyle rahatlatın. Bu kurulumla, hastalar daha az sinirli olacak, resepsiyonistler ve sağlık birimi koordinatörleri daha az engellenecek ve işler düzenli olarak daha sorunsuz çalışacaktır.

hastanede digital signage bekleme salonu

Beklerken hastaları eğlendirmenin de genel memnuniyetleri üzerinde doğrudan etkisi vardır. Bilgilendirici ve eğitimsel içeriklerin digital signage ekranlarda gösterilmesi, hastaların psikolojileri üzerinde olumlu etki sağlarken, özel durumları veya genel sağlık sorunları ile ilgili temel bilgiler edinirler.

Acil odası

Söylemeye gerek yok, Acil’de verimlilik ve zamanlama çok önemlidir, bu nedenle sürecin daha hızlı çalışmasını sağlamak için digital signage ekranlar uygulanmalıdır. Digital signage ile, doktorlar, hemşireler ve personele ihtiyaç duyulduğunda ve gerektiğinde gerekli bilgileri vererek iç iletişim güçlendirilecektir. Önemli bilgilere kolay erişim yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir.

Kafeterya

Digital signage ekranlar ile, müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için hastanenizin kafeteryasında menü panoları olarak kullanın. Ürünler, fiyat değişiklikleri, stok bildirimleri ve spesiyaller dahil olmak üzere saniyeler içinde güncellenebilir. İnsanları cezbetmek için resimler ve videolarla yeni öğeler vurgulanabilir. Bekleme bölgenizin digital signage ekranlarında yaklaşık bekleme süreleri gösterildiğinde, hastalar doktorlarını veya uzmanlarını görmeden önce bir yemek yiyebilirler.

Sizde hastanede digital signage ile verimliliğinizi artırmak istemez misiniz? Admuuv digital signage çözümleri bütçe dostu çözümler ile yanınızda. Hemen bir demo talebinde bulunun.