Digital signage yazılımından alınacak 12 fayda

Digital signage yazılımından alınacak 12 fayda

Nisan 23, 2020 0 Yazar: admin

Daha önceki yazılarımızda iyi bir digital signage yazılımı nasıl olmalı ve bu sistemin nasıl çalıştığından bahsetmiştik. Bu yazımızda digital signage yazılımından alınacak 12 fayda ne olabilir bunlardan bahsedeceğiz.

Digital signage yazılım gereksinimleri

Digital signage yazılımından alınacak 12 fayda yazılım

İyi bir digital signage yazılımı şunları sağlamalıdır.

 • İçeriklerinizi kusursuz göstermeli: Ekranın teknolojisi ve boyutundan bağımsız olarak bağlantısını yaptığınız digital signage medya oynatıcısı içeriklerinizi bilgisayarınızdan yüklediğiniz şekilde gösterime almalıdır.
 • Kolay içerik yönetimi: Ekranlara müdahale edip içerikleri değiştirmek ve düzenlemek önemlidir. Bu işlem ekrana bağlamış olduğunuz medya oynatıcıyla bilgisayarınızdan eşleştirmesini yaptığınız digital signage yazılımıyla olur. İyi bir içerik yönetim yazılımı ekran yönetimi için olmazsa olmazdır.
 • Sorunsuz içerik oynatımı: İçeriklerinizi yükleyip yönettiğiniz içerik yönetim uygulaması kadar bunları ekranlarda sorunsuz oynatacak tercihen HDMI çıkışlı bir medya oynatıcının olması gereklidir.

Digital signage içerik gereksinimleri

Doğru teknolojiyle kurgulanan digital signage sistemi iyi kurgulanmış içeriklerle desteklenmelidir.

 • Spesifik içerikler: İşiniz veya sunduğunuz hizmeti insanlara en doğru şekilde anlatacak içerikleri yayına almak önemlidir.
 • Çoklu lokasyonlara uyum: Birden fazla lokasyonda yer alan organizasyonlarda yer alan farklı ekranlarda birbirleriyle ilintili yada tamamen aynı olacak şekilde belirli bir formasyonda içerikler yayına alınmalıdır.
 • Anlık güncelleme imkanı: Diyelim ki bir restorana sahipsiniz ve malzemeniz belirli yemekleri sunmak için tükenmek üzere. Envanterinizde ki bu değişimi dijital ekranlarda yer alan menünüzü güncelleyerek insanlara en güncel şekilde erişebilirsiniz.

Digital signage uygulama gereksinimleri

İyi bir digital signage yazılımı seçmek ve doğru içerikleri oynatmak kadar en iyi uygulamayı sunmakta önemlidir.

 • İnsanları eğlendirin: Digital signage ekranları insanları beklerken zamanın nasıl geçtiğini hissetirmeyecek şekilde kurgulanmalıdır.
 • İnsanları bilgilendirin: Kullanışlı digital signage ekranları insanları bilgilendirerek doğru bilgiyi almalarına sahip olur. Hastalar, alışveriş yapanlar, müşteriler bu görsel içeriklerle bilgilendirmelidir.
 • Etkileşime geçin: Ekranlarda yapacağınız interaktif çalışmalarla insanlarla etkileşime geçilebilmelidir. İnsanların ekranlar aracılığıyla ulaştığı websitenize bırakacağı bilgilerle kişiye özel promosyon kodları sunabilmelisiniz

Efektif sonuç alınabilmeli

Digital signage yazılımından alınacak 12 fayda tasarruf

Digital signage kullanımı Sadece fonksiyonellik ve teknolojiden ibaret kalmamalı. Bu alana yapacağınız harcamadan geri dönüşler alabilmelisiniz.

 • Gelir artışı: Ekranların ürün ve hizmet hakkında sanki sürekli bilgi veren bir satış elemanı gibi çalıştırarak insanları satın alıma yöneltmeli.
 • Tasarruf: İyi bir digital signage çözümü gelir arttırdığı gibi size tasarrufta ettirmeli. İçeriklerinizi değiştirmek ve dağıtımını sağlamak için katlanılan baskı ve lojistik maliyetlerinden kurtulmalısınız.
 • Markanızı sağlamlaştırın: Showroom yada bekleme salonuna sadece Tv koymak iyi bir fikir değil. Sürekli olarak markanızı insanların ve müşterilerinizin gözü önünde tutmalısınız. Kendi markalı içeriklerinizi yayına alabileceğiniz Digital signage yazılımı bunun için iyi bir çözüm

Digital signage yazılımından alınacak 12 fayda nedir bunlardan bahsettik.Sizde hem tasarruf ederken hemde gelirinizde artış sağlamak aynı zamandada markanızın bilinirliğini üst seviyede konumlandırmak istiyorsanız Admuuv digital signage yazılımlarıyla mutlaka tanışın.

Digital signage yazılımından alınacak 12 fayda