Digital signage yazılımı nasıl olmalıdır?

Digital signage yazılımı nasıl olmalıdır?

Mart 30, 2020 0 Yazar: admin

Önceki yazılarımızda, digital signage nedir konusunu ele almış ve genel anlamda bu soruyu cevaplamaya çalışmıştık. Peki ideal bir digital signage yazılımı nasıl olmalı ve neleri içermelidir? Bu yazımızda, bunlardan bahsedeceğiz.

Bulut tabanlı

digital signage yazılımı bulut tabanlı
Cloud-based

İdeal bir digital signage yazılımı, bulut sunucularda bulunmalıdır. Böylelikle içeriklerinize ve yönetim araçlarınıza her bilgisayardan kolayca erişebilir, ekranlarınızın anlık durumunu takip edebilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. USB ile ekranlarınızda içerik gösterimi yapmayı, aklımızdan çıkaralım artık lütfen (:

Kolay içerik yönetimi

digital signage yazılımı içerik yönetimi
Easy content management

Digital signage yazılımının olmazsa olmazlarından. Her türlü formata sahip içeriklerinizi kolay bir şekilde, web arayüzden yükleyebilmelisiniz. Yüklenen içeriklerinizi listeler halinde gruplayabilmeli, hangi içeriğin ekranlarda ne kadar süreyle gösterileceğini belirleyebilmelisiniz. Farklı içeriklere sahip, farklı döngüler oluşturabilir, dilediğiniz içeriği anında güncelleme imkanına sahip olmalısınız. İçerik yönetimi ne kadar kolay ve esnek fonksiyonelliğe sahip olursa, işler o kadar kolaylaşır.

Takvimleme

digital signage yazılımı takvimleme özellği
Scheduling

İşleriniz belirli bir plan ve takvim dahilinde yürüyor ise, ekranlarınız neden olmasın? İçeriklerinizi yüklediniz, listeler halinde grupladınız ve ekranlarınızda oynatmaya başladınız. Saatlik, günlük, haftalık ya da aylık. İşinizin veya yapmak istediğiniz duyuruların gereksinimleri ne ise, yazılımda istediğiniz tarih opsiyonlarını bir kere de digital signage yazılımınızın ara yüzünden belirleyin, ekranlarınız artık takvime uygun bir şekilde gösterim yapabilir olsun.

Ekran düzenini ayarlayabilme

Custom Layouts

Bir ekran üzerinde farklı gösterim alanları oluşturabilmelisiniz. Bu alanlarda farklı içerikler oynatabilir ve iletmek istediğiniz mesajı çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin ekranın bir köşesinde sabit bir duyuru varken, bir diğer köşesinde hareketli içerikler ile insanların ilgisini çekici içerikler gösterebilirsiniz.

Ekranın özelliğinin ne olduğu farketmeksizin, digital signage yazılımı kolay kullanıma sahip olmalı ve kullanıcıya bu ana imkanları tanımalıdır. Daha fazla özellik için Admuuv digital signage yazılım çözümleriyle tanışın.

Digital signage yazılımı kullanmak istiyorsunuz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, admuuv’dan demo talebinde bulunun. Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımıyla anında ekranlarınızı yönetilebilir bir hale getirin.

digital signage yazılımı demo talebinde bulun
Request a demohttps://www.admuuv.com/#section-request-a-demo