Digital Signage Kullanım Alanları

Digital Signage Kullanım Alanları

Şubat 7, 2020 0 Yazar: admin

Digital signage kullanım alanları nelerdir? Hangi durumlarda digital signage kullanımının faydalarını görürsünüz ? Ekranlarında, hali hazırda planlanması yapılmış oynatma listeleri düzenlemiş olabilirsiniz. Ancak öngörülemeyen durumlar baş gösterdiğinde, bazen doğaçlama da olsa, anlık müdahalelerde bulunmanız gerekebilir.

Admuuv teknolojisi ile mevcut tüm ekranlarınız da yayın yapmak üzere, içeriklerinizi anında çevrimiçi hale getirebilirsiniz. Daha sonra planlanmış oynatma listenize kaldığınız yerden kolayca devam edebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi? Bu yazıda acil olarak anında yayına almanız gereken durumları inceleyelim:

1-Acil durumlar

Bulunduğunuz bina da yangın alarmı çaldı ve insanların çıkış için yönlendirilmesi gerekebilir. Ekranlarınızda geçici olarak acil durum mesajı yayınlayarak, insanları uyarabilir ve hızlı bir şekilde tahliye yönergelerini gösterebilirsiniz.

2-Etkinlikler

Etkinliklerde bir çok şey son anda değişiklik gösterebilir ve bulunan topluluğa bilgilendirme ihtiyacı doğar. Anında ekran yayınlarıyla, beklenmedik durumlar ile ilgili bilgilendirme yapabilir veya etrafta olan ani durumlar ile ilgili etkileşimde bulundurabilirsiniz. Belki bir etkinlik sırasında sosyal medyada etkileşim yoğunluğu yaşanabilir. İletişiminizi arttırmak adına bu etkileşimlerin yer aldığı sosyal medya içeriklerini ekranlarınızda paylaşabilirsiniz.

3-Gerçek zamanlı duyurular

Bazı duyurular bekletmeye gelmez! Mağazanızda müşterilerinize duyurabileceğiniz, anlık özel tekliflerde bulunabilirsiniz. Bu teklifler belirli süre içinde geçerlilik gösterebilir. Bu yüzden ekranlarınızda, bunu anlık olarak göstererek, mağaza içi müşteri trafiğinizi arttırabilirsiniz.

4-Sunum gösterimi

Müşteriler, acil durumlar, etkinlikler, promosyonlar… Hepsi kendi içinde, senaryonuza göre değişkenlik gösterebilen uygulamalardır. Peki daha basit bir işlem yapmanız gerekiyorsa, örneğin sunum yapmak gibi. Kablolar her an kaybolabilir bir başkası ödünç alabilir ya da o andaki cihazınıza uyum sağlayamayabilir. Sunum yapmak istediğiniz içeriği anında yansıtarak bu problemin önüne geçer toplantınızı tamamlarsınız. İşiniz bittiğinde ekran kaldığı yerden içerik göstermeye devam eder.

Daha bir çok alanda dijital bilgilendirme sistemleri kullanılmaktadır. Siz de bizimle iletişime geçin ve kurumunuza özel digital signage kullanım varyasyonlarını keşfedin. Admuuv digital signage teknolojisi ile hemen tanışın.