Digital Signage Ekranları: Etkisi Nasıl Artırılır?

Digital Signage Ekranları: Etkisi Nasıl Artırılır?

Mart 9, 2020 0 Yazar: admin

Digital signage sistemlerinin nerelerde ve hangi durumlarda kullanılabileceğinden bir önceki yazımızda bahsetmiştik.Peki digital signage ekranları etkisi nasıl artırılır? Ekranların kullanım alanları kadar, alınacak fayda da önemli bir unsurdur. Admuuv digital signage teknolojisi ile ekranlarınızı uzaktan yöneterek markanızı kitle ile tanıştırın.

Şirketler digital signage ekranları etkileşim yaratma ve satış için kullansalar da tüm avantajlarını henüz keşfedilebilmiş değiller. Klasik açık hava reklamcılık içeriklerini, dijital ekranlarda tekrar kullanmak veya içerikleri yeterince güncellememek bu duruma bir örnek olarak verilebilir.

Peki digital signage ekranlarının etkisinden daha fazla yararlanmak için neler yapılabilir? Bu yazıda maksimum verim alabilmek için bir kaç örnekten bahsedeceğiz.

Göz önünde olmayan bölgeleri hedefleme

Şehir dışı bölgelerde dijital bilgilendirme sistemi çalışmaları pek yapılmamaktadır. Halbuki bu bölgelerde iyi bir lokasyon da digital signage ekranları konumlandırılsa, yerel işletmeler için gelir oluşturucu bir unsur yaratılmış olur.

Bu ekranlar yerel işletmeler için hem farkındalık yaratır, hem de yoldan geçenlere ve o bölgede bulunan halka erişim sağlanır. Çünkü statik içeriklere kıyasla, dijital ekranlar daha  göz alıcı ve ilgi çekicidir.

Yerel kültüre entegre olma

Kasaba ve yerleşim birimlerinin merkezleri, kendi yerel değerlerini yansıtan işletmelere sahiptir. Çoğu insan bu tip yerleri bilmez. Tam da bu noktada dijital ekranların önemi bir kez daha ortaya çıkar.

Yerel işletmelerde yer alacak interaktif dijital ekran ve kiosklarda harita ve bilgilendirme çalışmaları yapılarak, turist ve yerlilerin dikkati çekilir. 

Ayrıca reklam verenler de bu ekranlarda reklam yayınlayarak, dijital ekranlardan faydalanmış olurlar. Bu reklamlar aracılığı ile o bölgede yer alan insanlarla iletişime geçilir ve yerel işletmelerin bilinirliği artırılarak, daha fazla satış yapabilme imkanı sağlanmış olur.

Siz de yerel bir işletme veya bu bölgelerde reklam vermek isteyen bir şirket misiniz?Hemen bizimle iletişime geçin, iletişim bilgilerinizi bırakın ve size en uygun Admuuv digital signage sistemi çözümleriyle tanışın.