Digital signage ekranlar kullanmak için 5 neden

Digital signage ekranlar kullanmak için 5 neden

Nisan 7, 2020 0 Yazar: admin

İstatistiksel olarak digital signage ekranların etkilerinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik.Kişisel kullanımdan diğer birçok alanda olduğu gibi digital signage ekranlar artık her yerde hayatımızın içinde. İş sahibi olarak işinizinde ekrana sahip olması artık kaçınılmaz. Sadece ekrana sahip olmak değil iyi bir digital signage yazılımına da sahip olmanız gerekir.

Sadece büyük kurumlar bu teknolojiye sahip olmalı diye düşünmeyin. Ulaşılabilir fiyatlarla digital signage çözümlerine sahip olduğunuzda sürdürülebilir bir teknoloji satın alımı yapmış olursunuz.

Kitlenize ekranlar aracılığıyla ulaşmak için -sektör farketmeksizin- en uygun çözüm digital signage ekranlardır.

İşte digital signage kullanmanız için 5 neden:

1- Digital signage dikkat çeker

Bir mağazaya yada ofise girdiğinizde uygun bir yere monte edilmiş ekran dikkatinizi çeker. Araştırmalara göre insanların %63’ü bir yere girdikleri zaman ekranları fark ettiklerini söylemektedirler.

Tv, internet, poster vb reklam fasilitelerine kıyasla digital signage ekranları insanlara alakalı mesajı iletmek için göz alan bir platformdur. İşinize dair insanlara ulaştırmak istediğiniz mesajları digital signage ekranı ile sunabilirsiniz

2- Kolay ve çabuk güncelleme

Hızlı gelişmelerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Saatler içerisinde aksiyon almanız gereken durumlar yaşanabilir. Pazarlama araçlarınızın da güncel olması işinize gelmez miydi?

İşletmelerin hızlıca aksiyon almasını gerektirebilecek örnekler vermek gerekirse:

  • Okul kantin/yemekhanesi için günlük menü ve fiyatlar
  • Perakende mağazalarda stok durumuna göre anlık indirim ve promosyonlar
  • Restoran menülerinde günlük menü,fiyat ve kalori bilgileri
  • Kar ve yağışı olduğu mevsimlerde oto bileşenleri satanlar için lastik ve silecek promosyonları

Şeklinde örneklendirilebilir. Hepsi gerçek hayatın olağan akışı içerisinde karşılaşabilecek senaryolar. Spesifik olarak bulunduğunuz sektörü düşünün mutlaka aksiyon almanızın gerektirdiği durumları not ediyor olacaksınız

3- Her zaman çevrimiçi

Günümüzde her şey internete bağlı ve çevrim içi olarak gerçekleşiyor. Mağaza-içi reklamlarınız neden olmasın?

Digital signage ekranları menülerinizi, ürün tanıtımlarınızı, fiyat listenizi çevrimiçi hale getirir.Özel duyurular, farklı içerikler ve sosyal medyalarınızı ekranlara taşıyarak markanızın bilinirliğini güçlendirebilirsiniz.

Tek bir indirim, promosyon, günlük menü için basılı içerik yaptırdığınızı düşünün.Bu basılı içeriğinin ne kadar çabuk bir şekilde de güncel kalamayacağını .. 

Gerçek zamanlı içeriklerle pazarlama faaliyetlerinizi güncel tutmak sizin elinizde.


4- Mağazanızın bilinirliğini maksimum ölçüde artar

Mağazanızda yada vitrininizde sadece bir basılı poster kullandığınızı düşünün. Posteri Kullandığınız zaman zarfında insanlara sadece bir mesaj verebilirsiniz. Digital signage ekranları farklı medya araçlarıyla, farklı mesajları iletmenize olanak sağlar.

digital signage ekran

Sadece tek bir basılı reklam içeriği yerine, ekranınızı birden fazla alana bölerek reklam,fiyat listesi,müşteri görüşleri, video içerikler vb olacak şekilde gösterim yapar hem alandan tasarruf edersiniz hem zamandan.

5- Videonun gücü

digital signage ekran etkisi
Video içerik etkisi

Video içerikler statik içeriklere kıyasla insanlara vermek istediğiniz mesajın gücünü önemli ölçüde artırır. Araştırmaya göre 1 dk’lık video izlemek 1.8 milyon kelime ile bir şeyi anlatmaya eş değer nitelikte!

1.8 milyon kelime kullanarak basılı bir poster çalışması yaptığınızı hayal bile edemiyorsunuz değil mi? Video içerikler ile digital signage ekranlarından yayına aldığınız içerikler kısa sürede çok mesajı akılda kalacak şekilde iletmenize olanak sağlar.

Sektör farketmeksizin işinizi pazarlamak ve daha geniş kitlelere ulaştırmak için digital signage ekranlarını neden kullanmayasınız? Uygun fiyatlarıyla Admuuv digital signage yazılım ve donanımları için iletişim bilgilerinizi bırakın.