Digital Signage ekran içerikleriyle ilgili ipuçları

Digital Signage ekran içerikleriyle ilgili ipuçları

Mayıs 3, 2020 0 Yazar: admin

Digital signage ekran ve digital signage yazılımı alıp kurdunuz. Artık gösterim yapmaya hazırsınız.Doğru digital signage tv seçimi kadar içeriklerde önemlidir. Peki digital signage ekran da göstermeniz lazım ? Bu düşünce ilk başta kafa karıştırıcı gelebilir ama aslında başlamak bir o kadar da kolay.

İşte digital signage ekranlarında gösterim yapabilmeniz için 10 ipucu:

1-Daha az bilinen ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkarın.

Daha çok insan tarafından rağbet gören ana ürün ve servislerinizi insanlara sunduğunuz gibi daha niş ürünleriniz de insanlarla buluşturun. Bu ne kadar geniş bir yelpazede ürününüzün yada sunduğunuz hizmetin var olduğunu insanlara gösterir ve bir daha ki sefere ihtiyaç durumunda akla gelirsiniz.

2-En karlı ürün ve hizmetlerinizi gösterin

Digital signage ekranlarında en çok kar getiren ürünlerinizi sergileyin. İnsanlar tarafından tekrar satın alımla sonuçlanacak en değerli ürün ve hizmetlerinizi gösterip karlılığınızı artırın

3-Sattığınız ürünleri tanıtın

Aylık olarak Satış kotasını tutturma, ürün satış gibi hedefleriniz olabilir. Ürünleri digital signage ekranlarında sürekli gösterim yaparak hedef kitlenizle buluşturma olasılığını artırın. Perakende sektöründeki markaların %80’i digital signage tv aracılığıyla satışlarını %33 oranında artırmayı başarmışlardır.

4-Ekibinizi tanıtın

Digital signage tv sadece satış odaklı kurgulanmamalıdır. Müşterilerle daha derin ilişkilerin kurulabileceği bir platform olarak ele alınmalıdır.

Bunun için en uygun metotlardan biri de ekibinizi/çalışanlarınızı onlara tanıtmaktır.Bu insan odaklı bir iletişim kurmanın en efektif yoludur.

5-Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın

Artık büyüklü küçüklü hemen her işletmenin sosyal medya hesapları ve bu mecralarda insanlarla paylaştıkları içerikler mevcut. Bunları digital signage ekranlara taşıyarak daha da görünür kılın ve insanların zihninde son teknolojiyi takip eden sürekli güncellenen bir işletme olarak akılda kalın.

6-Özel promosyonları duyurun

Müşterilerinizin aklında kalıcı öğeler oluşturduğunuzda onların seveceği gerçek öğeler sunmayı ihmal etmeyin: indirim !

digital signage ekran

Promosyon kodları ve indirimlerinizi digital signage ekranlarından yayına alın 

7-Nasıl yapılır ipuçları sunun

Kendin yap mottosunun hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz.Sattığınız ürünler ile ilgili insanların evde yapabileceği bazı ipuçları sunarsanız gerçek bir bağ yaratmış olursunuz.

Örneğin ev eşyaları satan bir mağaza iseniz, mağazadaki ürünler ile yapılan bir yemek tarifini digital signage tv ekranlarında gösterin. Yada bir yapı marketiyseniz sattığınız araçların biriyle bir raf/dolap kurulumu gösterin.

8-Yaklaşan etkinlikler

Sektörünüz ile ilgili yaklaşan etkinlikler var ise bunları digital signage tv de gösterime alın. İnsanların haberi olmayabilir. Örneğin bir kahve dükkanınız var ve şehirde yaklaşan bir kahve festivali var. Bunun duyurusunu yapın ve yaptığınız işe ne kadar ilgili olduğunuz gösterin.

9-Sektörel bilgiler paylaşın

Müşteriniz yer aldığınız sektörü tanımayabilir, yalnızca sizin yaptığınız işten ibaret sanabilir. Sektörünüz ile ilgili bilgileri digital signage ekran da yayına alın. İnsanlar yaptığınız iş ile ilgili daha geniş bir perspektife sahip olsun.

10-Müşterileriniz ile konuşun

Mağazanızı ziyaret eden yada vitrininizin önünden geçen insanların kolundan tutup tek tek konuşmak geri bildirim istemek, sosyal medyada bizi takip edin demek imkansız. Bu tarz iletişim opsiyonlarını digital signage tv ekranlarında yayına alarak insanlardan online geri bildirimler isteyin, yorum, beğeni, sosyal medya takip isteklerini açıkça belirterek iletişime geçin. Bir sonraki satışınızın nereden geleceği hiç belli olmaz!

Digital signage ekranların da yayına alabileceğiniz farklı içerik ve iletişim metotlarını keşfedin.İşinizi insanlar ile gerçekten bağ kuran bir işletmeye döndürmek için Admuuv’dan demo talebinde bulunun!

digital signage tv